Блог починаючого Лінуксоїда :)

Як встановити UBUNTU з Windows не видаляючи його

ubuntu_logo-MIN

Багато користувачів бажали б познайомитися з можливостями операційної системи Linux, але при цьому мало кому з них хотілося б возитися з розбиттям жорсткого диску. Тому користувачі, як правило, обмежуються установкою Linux на віртуальну машину.

Проте при цьому неодмінно доведеться зіткнутися з певного роду обмеженнями, а також з досить істотною втратою продуктивності. Інший спосіб — установка «на залізо», надає ширші можливості, але в той же час він складніший, адже для цього довелося б створювати на жорсткому диску ще один активний розділ.

Хоча, по ідеї, в розбитті диску немає нічого складного, Acronis Disk Director легко впорається з цим завданням буквально двома кліками миші. Проте, у початкуючого користувача цей метод може викликати труднощі, і взагалі, помилка при роботі з розділами жорсткого диску може загрожувати досить неприємними наслідками.

Проте, це аж ніяк не може служити приводом відмовитися від знайомства з Linux. Окрім двох, вищеописаних, існує третій, відносно новий спосіб встановити цю операційну систему.

Як працює програма Wubi

Виявляється, встановити Linux можна майже так само як звичайну програму! При цьому вам не знадобляться інсталяційні диски, не потрібно буде розбивати системний розділ і слідувати правилам установки — все це зробить за вас маленька програма Wubi або Ubuntu Installer.

Wubi є простий безкоштовний установник, призначений для запуску Linux в системах сімейства Windows. Програма створює автономну інсталяцію, не вимагаючи при цьому попереднього скачування завантажувального образу ISO, — всі необхідні для установки файли програма завантажує сама і поміщає їх в створену нею ж окрему теку Windows.

ubuntu_and_windows (1)

ubuntu_and_windows (2)

При цьому ви отримуєте практично незалежну операційну систему Linux Ubuntu плюс простий менеджер завантажень, в якого ви автоматично потраплятимете при включенні комп’ютера. Скачати актуальну версію установника можна абсолютно безкоштовно з сайту розробника.

В опціональному віконці, що відкрилося, вказуємо розмір дискового простору, що виділяється під установку Linux, оточення робочого столу, мову інтерфейсу, а також довільний логін і гасло, з якими ви входитимете в систему. Об’єм необхідного для установки Лінкус дискового простору Wubi визначає автоматично, але за бажанням ви можете вказати його самі. Для коректної установки буде потрібно мінімум як 5 Гб.

linux-ubuntu
1361482496_linux-ubuntu-05

Оточення робочого столу — це власне декстопний дизайн, різновид графічних інтерфейсів користувача. У Wubi, окрім класичного Gnome, доступні інтерфейси Kubuntu, Lubuntu, Edubuntu і Mihtbuntu. Як приклад, ми виберемо перший варіант. Тиснемо кнопку Встановити. Після цього почнеться процес завантаження архіву з настановними файлами, після закінчення якого вам буде запропоновано перезавантажити комп’ютер. Час, необхідний на завантаження файлів, безпосередньо залежить від швидкості вашого Інтернету.

ubuntu_and_windows (1)

ubuntu_and_windows (2)

В цілому, програмі потрібно скачати приблизно 700 мегабайт. А тепер увага! При наступному завантаженні, замість зображення логотипу Windows, що завантажується, з’явиться чорне вікно, вміст якого може не на жарт перелякати недосвідченого користувача. Лякатися не треба, так і повинно бути.

Нічого не робіть, просто дайте програмі зробити свою роботу. В разі успіху вже через пару хвилин завантажиться робочий стіл Linux. Все. Можете приступати до вивчення нової операційної системи.

ubuntu_and_windows (3)

ubuntu_and_windows (4)

Як повернутися в Windows

ubuntu_and_windows (5)

Аби повернутися в Windows просто перезавантажте комп’ютер. У верхньому правому кутку Робочого столу натисніть “шестерінку” і у випадному меню виберіть команду Restart. При цьому ви попадете в Boot-менеджер, де і зможете вибрати потрібну операційну систему. Аби видалити Лінукс, а разом з ним і менеджер завантаження, деінсталюйте Wubi. При цьому буде видалена програма, Boot-менеджер і всі зв’язані файли. Як бачите, все дуже просто.

Висновки

Яким би не здавався привабливим цей альтернативний спосіб, все ж він має свої недоліки. По-перше, файлова система Wubi більш вразлива до раптових перезавантажень, наприклад, при відключенні електроживлення, по-друге, не дивлячись на те, що Linux встановлюється на залізо, швидкість роботи системи все одно буде трохи повільніша внаслідок фрагментації файлової системи NTFS.

Крім того, встановлена за допомогою Wubi Linux, не бачить структуру каталогів розділу в якому сама ж і знаходиться.

Просто кажучи, ви не зможете дістати доступ до системних файлів Windows.

Користувацького розділу це, на щастя, не стосується — всі файли на диску D будуть доступні для використання в новій операційній системі.


Увага!!!

Не використовуйте Wubi на Windows 8. Це може призвести до серйозних помилок, аж до неможливості завантаження однієї або обох операційних систем. Сподіваємося, автори програми виправлять проблеми сумісності.

Взято с:  news4webmasters.com

Попередній пост