Блог починаючого Лінуксоїда :)

Випуск мобільної платформи KDE Plasma Active 4

Проект KDE анонсував реліз інтерфейсу Plasma Active 4, заснованого на технологіях KDE та оптимізованого для використання на пристроях із сенсорними екранами. Базовий інтерфейс Plasma Active розрахований на використання з планшетними ПК, але при бажанні може бути адаптований для смартфонів, телеприставок, медіа-центрів, систем домашньої автоматизації, автомобільних інформаційно-розважальних систем та інших пристроїв з сенсорними екранами.

 

KDE-Plasma-Active-4

Ключовою відмінністю від популярних мобільних платформ, є орієнтація Plasma Active на використання пристрою в якості персонального цифрового асистента

, в якому центральну позицію займають дані і завдання користувача, замість поставки розрізненої добірки додатків. Всі частини Plasma Active є частиною єдиної системи і тісно інтегровані між собою. Від класичних варіантів KDE для ПК і нетбуків Plasma Active відрізняється іншим підходом в організації взаємодії з користувачем, який передбачає управління через жести і маніпуляції з сенсорним екраном, в поєднанні із задіянням концепції кімнат (Activities), які ізолюють різні види діяльності.
Робота оболонки спирається на Linux-стек, бібліотеку Qt, бібліотеки KDE та Plasma Framework. Інтерфейс Plasma Active побудований на базі оболонки Plasma Quick, в якій використовуються технології декларативного опису інтерфейсу Qt Quick. Інтерфейс на базі QML дозволяє добитися великої гнучкості в зміні зовнішнього оформлення (інтерфейс повністю відділений від коду і легко підлаштовується під конкретний мобільний пристрій з урахуванням роздільної здатності, DPI, орієнтації екрану і особливостей інтерфейсу). Додатки, що базуються на Qt Quick можуть без переробки коду виконуватися на різних класах пристроїв, незалежно від розміру екрану і типу системи введення даних.

Plasma Active залишається повністю сумісною з KDE, побудована на ідентичній кодовій базі, і дозволяє використовувати всі програми KDE, не вимагаючи їх модифікації. З вхідних в базову поставку додатків можна відзначити: інтернет-браузер, програму для перегляду зображень, медіа-плеєр, програму для перегляду документів з простими можливостями редагування (Calligra Active), поштовий клієнт, календар-планувальник (Kontact Touch), переглядач PDF та електронних книг (Okular Active), набір ігрових програм, засоби для синхронізації даних з зовнішніми носіями. У Plasma Active на перше місце висуваються засоби семантичного управління інформацією, які дозволяють використовувати теги і метадані для доступу до файлів, без необхідності знання точного шляху до файлу. Всі базові програми оптимізовані для управління через сенсорний екран (наприклад, прибрано класичне меню, добавлена ​​екранна клавіатура).

При підготовці нового випуску основні зусилля були спрямовані на доведення оболонки до фінального виду, придатного для комфортного використання на реальних пристроях. Велику увагу приділено стабілізації роботи і оптимізації продуктивності. Крім того, в Plasma Active 4 завершено черговий етап підготовки до переходу майбутніх випусків на нові технології, такі як Qt5 і Wayland.

via

Региональное агентство экспертизы, сертификации и аудита (РАЭСА) проводит все виды проверок пожарного оборудования. Испытательная пожарная лаборатория москва проводит испытания продукции по основанию договора, где указываются сроки на выполнение заказа, области исследования и конкретная стоимость услуги.