Блог починаючого Лінуксоїда :)

Виправляємо помилку “Error mounting”

Після того, як я почав користуватися Linux системами, для себе зробив не дуже втішне у’явлення, щодо,  ідеальної операційної системи, на якій би все подобалося.

Знайти придатний дистрибутив — дрібниці, до того ж при невеликому досвіді можна довести систему майже до ідеалу (у суб’єктивному розумінні), а от з програмним забезпеченням біда. На виручку, як мені на деякий час здалося, прийшла OS X, але вона швидко набридла і я не зміг прибрати критичні для мене моменти в юзабіліті і деяких можливостях.

НА даний матеріал не про мої мандри по океану операційних систем, а про те, як виправити одну Докучаєв помилку користувачам декількох ОС на одному комп’ютері. Ті, хто використовують одночасно і Windows 8, і Linux, напевно помітили, що при перемиканні між операційками може з’явитися помилка при монтуванні Windows-розділу під Linux

«Не вдалося приєднати Том Error mounting  /dev/sd …»

Screenshot - 14.12.2014 - 20:22:58

Вся справа в тому, що Windows 8 не зовсім повністю завершує свою роботу, а деякі компоненти переводить в стан подібне глибокого сну, в тому числі і вінчестер. Здавалося б, навіщо такі заморочки, але при таких маніпуляціях система завантажується набагато швидше.

Даної помилки можна уникнути в кількох випадках. Перший варіант досить простий — при перезавантаженні Windows в момент включення комп’ютера варто завантажитися в Linux і ми не побачимо Докучаєв помилку. Другий варіант не зовсім вірний, тому що вимагає видалення файлів глибокого сну і може вплинути на працездатність Windows, але не вимагає проходження процедури перезавантаження між ОС.

Останній варіант я вважаю самим «православним». Досить відключити переклад пристроїв в режим гібернації при завершення роботи Windows. Для цього потрібно відкрити командний рядок від імені адміністратора і прописати одну команду, після чого тиснемо Enter:

powercfg.exe /hibernate off

cmd

Ось в принципі і все, можна спокійно монтувати Windows-розділи під будь-яким дистрибутивом Linux без будь-яких наслідків.

win_drive