Блог починаючого Лінуксоїда :)

Вийшло ядро ​​Linux 4.2

30 серпня 2015 Лінус Торвальдс оголосив про випуск нової версії ядра Linux 4.2. Перед ним вийшло аж вісім реліз-кандидатів, так що ядро ​​Linux 4.2 увійшло до числа самих довгих циклів підготовки за останні кілька років. Швидше за все, це викликано подорожами Торвальдса, у тому числі поїздкою на конференцію Linuxcon.

У списку розсилки розробників Торвальдс стверджує, що в останній тиждень було дуже мало патчів, так що випуск тижнем раніше майже нічого б не змінив. Власне, як і на тиждень пізніше.

Серед найбільш значних нововведень в Linux 4.2 — надійніший генератор випадкових чисел Jitter Entropy Random Number Generator,

Посилення криптографії не обмежується новим ГВЧ. Крім нього, реалізована підтримка системи потокового шифрування з використанням Chacha20 (RFC7539), криптографічного методу имитовставки (коду аутентифікації повідомлень) Poly1305, нова реалізація RSA.

Штатний генератор випадкових чисел DRBG модернізували таким чином, що він може отримувати потік даних одночасно і з / dev / random, і від Jitter ГВЧ. Якщо випадкових значень недостатньо, то відбувається пересівши (reseed).

DRBG тепер став генератором випадкових чисел за замовчуванням для криптографічних програмних інтерфейсів, замість krng.

З погляду інформаційної безпеки, можна відзначити поліпшення в Linux 4.2 менеджменту для модулів LSM (Linux security module). Застосування фільтрів і політик безпеки стало більш логічним і зрозумілим.

У мережевому стеку ядра з’явився драйвер для протоколу GENEVE (Generic Network Virtualization Encapsulation), про який програмісти з VMware почали говорити в 2014 році.

Зрештою, з переходом на ядро Linux 4.2 повинна трохи підвищитися продуктивність всіх підсистем Linux.

Як завжди, в ядро ​​доданий ряд графічних драйверів, у тому числі вільний драйвер для AMD R9 285.

 

Джерело: xakep.ru