Блог починаючого Лінуксоїда :)

В Ubuntu Desktop Next на зміну deb-пакетів прийде система Snappy

Уїлл Кук (Will Cooke), глава Ubuntu Desktop в Canonical, на своїй сторінці в Google+ заявив, що збірка Ubuntu Desktop Next найближчим часом буде переведена на використання системи Snappy. Система замінить механізм deb-пакетів, який використовувався раніше. Ubuntu Desktop Next — це окрема збірка, де здійснюється впровадження графічного сервера Mir і оболонки Unity 8, і в перспективі всі напрацювання звідти увійдуть в звичайну Ubuntu.

Система Snappy Personal дозволяє формувати образ системи як єдине ціле, без поділу на окремі пакети. Зараз оновлення системи відбувається поетапно: кожен deb-пакет отримує оновлення.Використання з Snappy передбачає механізм атомарного, неподільного оновлення системи — схожий механізм використовується в ChromeOS і CoreOS. Буде використовуватися два образи, змонтованих тільки на читання. Один з них активний (поточний), а інший — для оновленого ПЗ. Після успішної установки оновлення образи міняються місцями. Це дозволить забезпечити можливість відкоту в разі невдачі.

З невеликого FAQ на Reddit відомо кілька фактів про систему Snappy:

  • У перспективі Ubuntu буде повністю переведена на формат Snappy.
  • Може бути випущено дві гілки Ubuntu 16.04 (на даний момент саме в цій версії планується інтеграція Unity 8 і Mir): на основі Snappy і deb.
  • Пакети Snappy будуть створюватися з deb-пакетів.
  • Перевага пакетів Snappy — в кращій безпеки, додатки можуть бути оновлені до поточної версії в будь-який час.
  • Snappy Personal — це еволюція click-пакетів , і поступово Snappy замінить click на смартфонах.Перевага над click в тому, що пакети Snappy можуть надавати платформи і сервіси, від яких можуть залежати інші пакети.
  • Snappy Personal призначений для настільних ПК і мобільних пристроїв, в той час як анонсований раніше Snappy Core — для інтернету речей і хмарних систем. Це базові системи, які надають мінімально необхідну функціональність.
  • Похідні дистрибутиви (Kubuntu, Xubuntu тощо) не планується перекладати формат Snappy. Це буде зроблено тільки в тому випадку, якщо їх розробники самі зважаться на подібний крок.
  • Завдяки Snappy відпадає потреба в сторонніх репозиторіях PPA.

Більше інформації на цю тему має з’явитися після онлайн-саміту розробників Ubuntu, який пройде з 5 по 7 травня.