Блог починаючого Лінуксоїда :)

Прощай Dalvik?

Прощай Dalvik? У наступних версіях Android ART буде включений за замовчуванням.

Як відомо, одним з найбільш серйозних і значущих змін  які компанія Google проробила над своєю новою версією операційної системи Android 4.4 KitKat, була поява нового середовища  ART, яка повинна прийти на зміну Java-машині Dalvik, довгі роки була основою операційної системи Android.

В момент появи Android 4.4 KitKat не було оголошено, що коли ART замінить Dalvik, але власники деяких пристроїв вже могли вибирати середовище  вручну. Тепер, схоже, компанія Google, вирішила зробити ART за замовчуванням. Це означає, що в найближчому майбутньому  наші Andoid пристрої почнуть працювати помітно швидше. За рахунок чого це відбудеться?

Справа в тому, що з моменту своєї появи, Android використовувала досить цікавий спосіб запуску своїх додатків.

Якщо звичайні комп’ютерні програми  найчастіше, вже містять «готовий» код, який напряму розуміє і виконує їх процесор, то процесору Android пристрою потрібен спеціальний «перекладач» для перетворення коду додатків в зрозумілі йому машинного коди.

Саме в ролі цього перекладача і виступає Dalvik.  Як ви вже  здогадалися, це не кращим чином помічаєся  на швидкодії Android пристроїв.

Перехід на ART означає, що переведення Android додатків в зрозумілий для процесора мова буде проводитися тільки один раз і назавжди — при установці програми на пристрій. Після цього, програма при запуску буде виконуватися процесором наших пристроїв відразу ж.

Це дозволяє забезпечити не тільки серйозне збільшення швидкодії Androd планшетів і смартфонів та інших пристроїв з цією операційною системою, але і збільшити їх час автономної роботи.

Про те, що компанія Google планує в майбутньому включть ART в якості середовища управління за замовчуванням, нам вдалося дізнатися завдяки цій сторінці code commit.

Наступний пост