Блог починаючого Лінуксоїда :)
Рівно сім років тому в США був представлений перший смартфон, що працює на базі Android.Він називався T-Mobile G1, продавався американським оператором стільникового зв’язку T-Mobile (що логічно), а його виробництвом займалася тайванська компанія HTC.Трохи пізніше цей смартфон надійшов у широкий продаж в різних країнах, але вже під іншою назвою — HTC Dream.
T-Mobile G1 з’явився у продажу майже відразу після анонсу, а перші покупці отримали його на руки 17 жовтня 2008 року. Напевно, вони і не здогадувалися про важливість цієї події і думали, що перед ними всього лише один з багатьох смартфонів, доступних тоді на ринку. Він коштував відносно недорого — 180 доларів, але при його покупці турбувалися укласти дворічний контракт з оператором.
T-Mobile G1 спочатку працював на Android 1.0. Надалі він отримував по повітрю поновлення Android аж до версії 1.6, після чого його підтримка припинилася. Більшість сучасних Android-смартфонів оновлюються за тим же принципом — виробники вкрай неохотно готують прошивки для вже розпроданих пристроїв, воліючи випускати нові моделі на більш свіжих версіях Android.
T-Mobile G1 був прив’язаний до оператора і не мав можливістю заміни прошивки, однак для розробників додатків була випущена модифікована версія пристрою — Android Dev Phone 1. Вона коштувала 399 доларів, продавалася без операторського контракту. Доступ до всіх папок операційної системи був розблокований, але у цього смартфона було одне серйозне обмеження — з нього неможливо здійснювати покупки в маркеті.
Характеристики смартфона були передовими на момент його випуску, але сьогодні вони можуть лише викликати ностальгічну усмішку: TFT-екран діагоналлю 3,2 дюйма (480 × 320 пікселів) з 65 тисячами кольорів, процесор Qualcomm MSM 7201A з тактовою частотою 528 МГц, 192 МБ RAM , 256 МБ вбудованої пам’яті, камера з роздільною здатністю 3,2 Мп, акумулятор ємністю 1150 мАг, висувна фізична клавіатура і корпус товщиною 17 мм. У смартфона були і дуже круті по тим часом функції: голосовий набір, підтримка 3G, Wi-Fi і GPS, слот для карти пам’яті і можливість підключення до комп’ютера в режимі зовнішнього накопичувача.
Примітно, що HTC розробляла цей смартфон зовсім не для T-Mobile і інших операторів, а для себе. На етапі тестування він називався Omni, і на нього була встановлена інша операційна система — моторошно популярна тоді Windows Mobile. Якимось чином компанії Google вдалося вмовити HTC взяти участь в експерименті, а його результат нам відомий — на сьогоднішній день Android-смартфони продаються десятками і сотнями мільйонів, а їх ринкова частка перевищує 80% серед усіх мобільних пристроїв.
Попередній пост