Блог починаючого Лінуксоїда :)

Як просто отримати ROOT на nexus 4/5 ?

android-root

 

Гуру в світі Android під ніком Chainfire, випускає спеціальні оновлення за допомогою яких можна отримати Root права на популярних можеллях смартфонів.Утіліта Називається  CF-Auto-ROOT

 

Як відбувається отримання Root?

 

У файлі якому прошивається, міститься модифікований розділ cache , в якому прописаний сценарій установки recovery з якого і відбувається автоматична установка root прав. Даний спосіб повністю безпечний тому що не використовує уразливості Android, а просто коректно заливає файл su в розділ / system / xbin і файл Superuser.apk в розділ / system / app.

Для тих хто не знайомий з поняттям Root і не знає навіщо він потрібен насамперед рекомендується прочитати об’ємну статтю про Root Android .

 

Необхідне для отримання Root прав:

 1. Комп’ютер або ноутбук з OS:  Windows  / Linux / Mac);
 2. Не менше 30% Зарядженої батареї;
 3. Оригінальний, непошкоджений кабель MicroUSB;
 4. Завантажити та встановити драйвери (якщо вони не були встановлені раніше, OS Windows);
 5. Завантажити файл для отримання Root прав —  Nexus 5   / Nexus 4, для інших пристроїв шукайте тут
 6. Розпакувати Архів «cf auto root»

 

Процесс Отримання 

 1. Вимкніть ваш пристрій
 2. Затискаємо кнопку Power + «Гучність -» на 10 секунд (Або даже менше), запускається fastboot
 3. Підключити пристрый до комп’ютера
 4. Відкрийте розархівовану вашу папку з файлами і знайдіть root-windows.bat (для Windows ) root-linux.sh (для Linux) root-mac.sh (для Mac) і запустіть в її, далье ви побачите консольне вікно в якому буде питатись чи ви хочете отримати права супер користувача, якщо так нажимаємо Enter/  p.s це важливо: якщо у вас закритий загрузчик тоді ваші всі данні будут стерті. 2014-12-18_16-08-17
 5. Дочекатися завершення, це приблизно 15 секунд, дальше можна відключати від ПК.
 6. Перевірити наявність Суперкористувача, для цього відкрийте список всіх програм і знайдіть SupeSU

Screenshot_2014-12-18-14-41-48

 

Спосіб №2

 

 

Для початку потрібно перейти в меню налаштувань смартфона і в розділі розробника поставити галочку на «Налагодження по USB»
Далі переходимо в розділ «Про планшеті» або «Про телефон» в залежності від Вашого пристрою, і в самому останньому пункті буде написаний номер збірки. Запиши його.
Після цього скачайте останню версію утиліти Nexus Root Toolkit звідси і розпакуйте архів з програмою на комп’ютер в будь-яку окрему (вільну) папку.

 

 

 • Встановлюємо драйвери

2014-12-18_16-04-35

Тепер запустимо програму Nexus Root Toolkit і натискаємо на кнопку «Full Driver Installation Guide — Automatic + Manual»
— Далі тиснемо на кнопку «Automatic Driver Configuration (Windows7 only)»
— Підключаємо смартфон до комп’ютера і у вікні натискаємо на кнопку «OK».
Якщо в автоматичному режимі драйвери не хочуть встановлюватися, або у Вас встановлена інша операційна система (Не Windows 7), вам доведеться встановити драйвери для  вручну. Для цього відкриваємо панель управління і переходимо у вкладку диспетчер пристроїв, знаходимо наш пристрій Nexus, і вибираємо за допомогою другої кнопки миші (правої кнопки миші) опцію «Оновити драйвери». В якості папки з драйверами вказуємо папку data \ drivers, яка знаходиться в каталозі з програмою Nexus Root Toolkit.

 • Після того як ми встановили драйвера, нам потрібно розблокувати завантажувач планшета або телефону. (Якщо він вже розблокований, то пропускаємо цей пункт)

Так як ця програма призначена і для смартфонів і для планшетів лінійки Nexus, нам потрібно повідомити їй, з яким пристроєм ми працює (якщо у Вас інший пристрій, виберіть своє), а так само не забудьте точно вказати версію ПЗ.
— Натискаємо ліву верхню кнопку Change
— Далі тиснемо кнопку «Unlock». Планшет повинен перезавантажитися. Коли на дисплеї  з’явиться питання «Unlock Bootloader?», Вибераем пункт «Yes» натисканням на кнопку включення (на пристрої).
Смартфон може перезавантажуватися кілька разів. Не панікуйте — це нормально. Зрештою рано чи пізно ви потрапите в меню початкового налаштування Nexus. Після початкових налаштувань, знову переходимо в меню налаштувань планшета і в розділі розробника ставимо галочку на «Налагодження по USB».
У відкритому після початку процесу розблокування вікні програми Nexus Root Toolkit тиснемо кнопку «OK».

 

 • Отримуємо Root і встановлюємо (за вашим бажанням) Custom Recovery.

 

— Якщо вам необхідно встановити Custom recovery, під кнопкою «Root» відзначте опцію «Custom Recovery».
— Тиснемо кнопку «Root». Апарат буде перезавантажений і на нього будуть встановлені всі необхідні для отримання Root прав додатки.
— Після закінчення процесу установки додатків, дивимось чи з’явилася на пристрої програму SuperSU і оновлюємо її дані, натиснувши у вікні, кнопку «Continue»

 

 • Все. Ваш Nexus розлочили, готовий  і Root права отримані.

 

PS. При необхідності, за допомогою Nexus Root Toolkit ви можете прибрати Root зі свого Nexus і прошити (стоковий) заводську прошивку натиснувши у програмі на кнопку [Flash Stock + Unroot], заблокувати його
завантажувач натиснувши на [OEM Lock], і робити / відновлювати резервні копії смартфона натисканням на [Backup] і [Restore] відповідно у випадку, якщо на ньому є ClockworkMod Recovery.