Блог починаючого Лінуксоїда :)

Google працює над власним VPN-сервісом

Операційна система Android 5.1 НЕ привнесла будь-яких глобальних змін, але Google, безсумнівно, доклала не мало зусиль у роботі над версією 5.1 і додала кілька не самих очевидних удосконалень. Ті користувачі, які вже отримали для своїх девайсів нову операційну систему, можуть знайти в списку всіх додатків пункт Google Connectivity Services. Якщо запустити цю програму, система видасть діалогове вікно з пропозицією захистити дані при роботі з відкритими Wi-Fi-мережами, підключившись через Google VPN. Можливо це означає, що в майбутньому Google обзаведеться власним VPN-сервісом. Поки що, правда, підключення по VPN здійснити не вдається.

Google работает над собственным VPN-сервисом для защиты данных в публичных Wi-Fi-сетях

Дістатися до діалогового вікна не так просто — доступ до Google Connectivity Services був отриманий за допомогою утиліти QuickShortCutMaker. Сам додаток розташоване за адресою:

com.google.android.apps.gcs / com.google.android.apps.gcs.WifiAssistantOptInActivity

Після першого діалогу додаток запропонує встановити VPN-з’єднання, але після натиснення клавіші OK система не знаходить жодного підключення.

Google работает над собственным VPN-сервисом для защиты данных в публичных Wi-Fi-сетях

Поки неясно, чи запустить  Google цю функцію, і якщо запустить, то чи буде вона доступна для всіх чи тільки для обмеженого кола користувачів. Можливість VPN-з’єднання може бути застосована в недавно анонсованому проекті по запуску власного віртуального оператора зв’язку (MVNO) або в рамках пропозиції компанії для корпоративних потреб Android for Work , адже в цій сфері безсумнівно важлива захищеність даних.