Блог починаючого Лінуксоїда :)

Deepin Linux

Deepin Linux — красивий і стильний дистрибутив, заснований на Ubuntu. Включає кілька якісних власних додатків. Має елегантний і пророблений інтерфейс, заснований на технології HTML5.

Трішки Історії

Дистрибутив Deepin Linux розробляється китайськими програмістами і бере свій початок аж з 2004 року. Перша версія дистрибутива називалася Hiwix і була заснована на Debian. Примітно, що це був перший дистрибутив, що розробляється в Китаї, заснований на Debian. Пізніше за основу була обрана Ubuntu.

Перші версії були розроблені тільки для китайських користувачів, але потім з’явилася і англійська версія системи. Зараз ведуться активні роботи по повноцінному перекладу системи на інші мови, включаючи російську. До речі, раніше русифікації інтерфейсу не було, зараз же ви можете встановити російську версію Deepin або запустити її з Linux LiveCD. Вибір мови доступний з меню перед запуском системи.

Зовнішній вигляд

 

Про зовнішній вигляд Deepin Linux варто сказати окремо! Deepin Linux дійсно виглядає дуже красиво, стильно і приємний для очей.  В якості основи Deepin використовує свою власну середу робочого столу Deepin Desktop Environment (DDE), яка, наскільки я зрозумію базується на Gnome Shell.

Загальна стилістика інтерфейсу, іконки, тема оформлення, колірні рішення, зовнішній вигляд вікон, шрифти та інше виконані на дуже високому рівні. Оформлення Deepin нагадує зовнішній вигляд  Mac OS X і Windows 7

Робочий стіл системи містить тільки док з іконками в нижній частині екрана. Якщо перевести мишку в лівий верхній кут екрану, то з’явиться лаунчер для запуску додатків. При перекладі миші в правий нижній кут, з’являється красива панель керування, через яку можна виконати налаштування системи, змінити зовнішній вигляд, отримати корисну інформацію і так далі.

Додатки

Ще однією важливою особливістю дистрибутива є наявність власних програм:

  • Додаток для прослуховування музики DMUSIC (Deepin плеер).
  • Програвач відео DMovie (Deepin Media Player).
  • Маркет додатків Deepin Store (Deepin Software Center).
  • Ігровий центр Deepin Game
  • Емулятор терміналу Deepin термінал.
  • Додаток для скиншоту DScreenshot
  • Додаток для спілкування DTalk

В цілому дистрибутив містить все необхідне ПО, кодеки, підтримка Adobe Flash та інші утиліти для роботи. З основних програм варто згадати файловий менеджер Nautilus, браузер Google Chrome, офіс LibreOffice, поштовий клієнт Thunderbird, Skype, Pidgin.

Поширення Образу

 

Deepin Linux поширюється абсолютно безкоштовно і представлений в 64-х і 32-х версіях. Завантажити його можна у вигляді LiveCD ISO образу, який важить близько 1,5 Гбіт.

Скріншоти

 

Робочий стіл (відкриті Центр додатків і Наутілус)
Версія: 2014th

deepin-linux-2014

 

Deepin Linux (відкриті Ігровий центр, музичний програвач і панель управління праворуч)
Версія: 2014th

deepin-linux-2014-panel

 

Лаунчер в Linux Deepin
Версія: 2014th

deepin-linux-2014-launcher

 

Попередній пост

Наступний пост

  • Otherside

    треба новий огляд 😀