Блог починаючого Лінуксоїда :)

Можливості нового API камери в Android 5.0 Lollipop

 

screenshot

Багато хто знає, що додатки камер з Google Play найчастіше не можуть дати кращу якість знімків, ніж стокові додатки від виробників. Будь то підтримка режиму HDR, настройка експозиції, різні доповнення, наприклад, веселі динозаврики як це зроблено в девайсах від SONY. Але після приходу наступної версії Android Google вирішила виправити цей недолік, представивши нові API для камери.

 

Ось ЩО говориться на сторінці деволеперской версії Android 5.0:

Android 5.0 представляє нові API камери, які дозволять вам знімати RAW формати, такі як YUV і Bayer RAW, а також контролювати такі параметри як експозиція, світлочутливість і кількість кадрів в режимі швидкісної зйомки.Нова повністю синхронізована система обробки камери дозволить вам знімати нестислі YUV картини в 30 кадрів в секунду на підтримуючих пристроях.

Разом з ними, Ви також зможете дістати дані у вигляді інформації про шуми та інші дані.

Додатки, що транслюють відео потоки через мережу тепер можуть скористатися H.265 HEVC відео кодеком для оптимізованого кодування і декодування відео.

Android 5.0 також забезпечує підтримку 4K контенту та спільного відтворення стислих відео та аудіо даних. [пример відео снято в 4к на нексус5, 28 секунд]

Що це означає для розробників додатків камер? Тепер вони можуть використовувати у своєму арсеналі такі речі, як контроль швидкості затвора і фотографій в стислому форматі RAW (DNG). Це дозволяє домогтися кращої динаміки, зменшення кількості шумів і всіх інших можливостей незжатих форматів фотографій в порівнянні з стиснутими JPEG.

Схема роботи програми камери з новими API:

 

api_camera

А от різниця в режимі швидкісної зйомки:


Як видно — різниця на обличчя. Тепер лише залишилося дочекатися остаточного релізу Android 5.0 з усіма поліпшеннями і нововведеннями, які допоможу розробникам покращити якість своїх додатків камер.

Але можна і не чекати, а спробувати додаток камери для Nexus 5, зібране за новими API від розробника PkmX — L камери . Зрозуміло, у вас повинна стояти остання девелоперська версія Android 5.0. Додаток розробляється з відкритим  кодом. У функції додатка входять:

  • Повний річний фокус;
  • Ручна експозиція (0,8 «, 1/2, 1/4, 1/6, 1/8, 1/15, 1/30, 1/60, 1/100, 1/125, 1/250, 1/500, 1/1000, 1/2000, 1/4000, 1/8000, 1/16000);
  • Налаштування рівня ISO (100, 200, 400, 800, 1600, 3200, 6400, 10000);
  • Зображення в DNG;
  • Швидка зйомка в повному  в 30 кадрів в секунду з постійним фокусом.

Приклад на основі цього додатка на Nexus 5 з Android 5.0 DP:

Знімок з Google камери:

Знімок з додатка L камери, трохи оброблений в RawTherapee:

Як видно на прикладі однієї програми, маючи нові API для камери розробники отримають доступ до багатьох нових функцій, яких не було в попередніх версіях Android, що не може не радувати. Це значит, що незабаром з’являться дійсно якісні додатки для фотозйомки на мобільних пристроях.