Блог починаючого Лінуксоїда :)

Android L, що нового?

Довгоочікувана подія відбулася в Moscone Center, пройшла презентація Google в рамках щорічної конференції Google I/O.  На відміну від заходів минулих років, ця  I/O вийшла як для розробників.

Проте не обійшлося без цікавинок і для простих глядачів, одним з перших за списком і далеко не останнім за значимістю став анонс нової версії Android. Насамперед відзначимо, що новий Android не отримав раніше пророкує назви Lollipop.  Протягом всієї презентації він так і залишався Android L, хоча ще нічого толком не ясно яка буде фінальна назва. Згідно з словами Сундара Пичаи, глави підрозділу Android і Google Chrome, L-реліз стане найбільшим Android оновленням :), який включає в себе близько 5000 API.

Дизайн:

Material_Design

 

Зовнішній вигляд «зеленого робота» піддасться серйозним змінам, причиною яким стане новий мову «речового дизайну». Це торкнеться буквально всього, від кнопок навігації, які тепер заміняться геометричними фігурами у вигляді трикутника, кола і квадрата, до стандартної клавіатури та анімації інтерфейсу. 

Зміниться також і меню запущених додатків, в якому тепер різного роду веб-дані будуть відображатися у вигляді карток. Наприклад, кожна вкладка, відкрита в браузері, буде доступна тут окремо. API буде відкрита і для сторонніх розробників.

zapushhennyie-prilozheniya-Android-L-750x425

 

Сповіщення тепер також будуть виводитися у вигляді карток, у тому числі на екрані блокування. Крім того, виводитися вони будуть не в хронологічному порядку, а за важливістю для користувача.

Окремо на презентації звернули увагу на повідомлення в повноекранних додатках. З приходом Android L більше не доведеться прощатися з новим рекордом в іграх, отримуючи вхідний дзвінок. Повідомлення будуть спливати у верхній частині екрану, дозволяючи прийняти або відхилити виклик.

Продуктивність:

 

Як раніше і передбачалося, в Android L ми остаточно прощаємося з середовищем обробки додатків Dalvik, на зміну якій остаточно приходить ART. І цей перехід обіцяє нам деякий приріст в продуктивності.

Google-Introduces-Android-L-Developer-Preview-Material-Design-ART-64-Bit-Support-Volta-448367-4

Крім того, в новій версії «зеленого робота» передбачена підтримка 64-бітових процесорів. І нам обіцяють дуже приблизитися до з графікою до ігрових приставок, Допомогти у цьому має так званий Android Extension Pack — Набір функцій на зразок тесселяції, геометричних шейдерів та інших.

Автономність:

Android-L також знайшлося місце знову для нового  «Проекту» від Google, а саме — Project Volta, який повинний поліпшити час Автономної роботу наших пристроїв.

Нові енергозберігаючі API які допоможуть більш ефективно використовувати Wi-Fi, GPS, стільниковий модуль та інші. Крім цього, Google також додасть новий інструмент для відстеження додатків, які надмірно витрачають ресурси батареї, названий «Історія Батареї». В основному інструмент призначений для розробників, так що будемо сподіватися, що вони  дійсно ним будут користуватися користуватися.

Istoriya-batarei-Android-L-750x421

Нарешті в стоковому Android з’явиться «рідний» енергозберігаючий режим, який може включатися автоматично при падінні заряду акумулятора до 15% або вручну. При включенні цього режиму смартфон буде знижувати тактову частоту процесора і частоту оновлення дисплея. За запевненням Google, Nexus 5 в режимі збереження отримує додаткових 90 хвилин автономної роботи.

Безпека:

Google відтворює в «чистому» Android і корпоративну систему захисту даних. Взагалі-то, це навіть рішення від Samsung, яке вони, мабуть, люб’язно надали Google. Все вірно, в Android L буде вбудований KNOX.

Що? Де? Коли?

Для розробників Android L доступний вже з сьогоднішнього дня для NEXUS 5, NEXUS 7 (2013) для інших нексусів напевно буде пізніше. А це означає, що найближчим часом ми, ймовірно, будемо дізнаватися все більше деталей про оновлення   ОС.

Користувачам  доведеться почекати оновлення до осені. Я дуже надіюсь, що цього часу буде достатньо для підготовки додатків до нового дизайну.

Наступний пост