Блог починаючого Лінуксоїда :)

Android 6.0 Marshmallow вийде вже наступного тижня

andr_6

В рамках щорічного заходу для преси компанія Google чимало уваги приділила операційної Android 6.0 Marshmallow, версія для розробників якої вже давно була доступна для тестування. Нова версія Android отримала кілька цікавих нововведень, покликаних зробити процес використання смартфона більш комфортним. У Marshmallow з’явилася повноцінна підтримка сканера відбитків пальців, покращений режим економії батареї, підтримка USB Type-C і можливість заряджати інші пристрої. В ОС також буде інтегрований просунутий пошук Now on Tap. Він дозволяє здійснювати пошук, не виходячи з відкритої програми.

 

Для активації Now on Tap користувачеві потрібно буде натиснути і утримувати клавішу Home, після чого система сканує зображення на екрані на предмет ключових слів або посилань, надаючи по них додаткову інформацію. Користувач зможе уточнити запити Now on Tap за допомогою голосових команд.

Що стосується зменшення споживання енергії батареї, то над цим компанія Google проробила в Marshmallow величезну роботу. Принцип економії енергії багато в чому схожий з тим, що вже застосовується в iOS-девайсах. Тепер, якщо користувач гарантовано не користується пристроєм протягом певного періоду часу, то система запускає так званий режим мінімального енергоспоживання, який істотно знижує витрату батареї навіть при підключенні до Wi-FI.

Android 6.0 Marshmallow вийде вже наступного тижня

Google розробила два спеціальних режиму споживання: Doze і Standby. Doze активується, якщо протягом деякого часу (до години) пристрій нерухомо, не перебуває на зарядці, а екран не включається. На смартфоні в такому режимі практично всі програми йдуть в сон, і це знижує витрату енергії. Standby відповідає за додатки, які активні, але давно не використовуються. Такі програми потрапляють в режим ізоляції, перестають отримувати ресурси системи і не розряджають пристрій.

Android 6.0 може похвалитися новим домашнім екраном, наявністю мультіоконного режиму, можливістю вибрати режим відображення для окремого додатка і функцією автоматичного резервного копіювання даних в хмарне сховище.

Google Photos під час презентації було також приділено чимало уваги. Тут слід виділити три основні нововведення для цього додатка. Для спрощення об’єднання всіх фотографій і відео в загальний альбом користувачі можуть тепер ділитися один з одним спеціальними посиланнями на альбом, при пересиланні яких користувач, який отримав посилання, зможе зайнятися редагуванням альбому, додаючи туди свої фотографії та переглядаючи наявні. У Google Photos також з’явиться можливість давати людям особливі мітки. Ще одне нововведення для Google Photos — підтримка донгла Chromecast.

Android 6.0 Marshmallow вийде вже наступного тижня

Фінальна збірка ОС стане доступна на наступному тижні. У числі перших пристроїв, які оновляться до самої актуальної версії «операційки», виявляться Nexus 5, 6, 7 (2013) і 9. Представлені сьогодні Nexus 5X і Nexus 6P вийдуть відразу з передвстановленою Android 6.0.

Джерело: theverge.com