Блог починаючого Лінуксоїда :)

Перша альфа-версія Ubuntu 15.04 доступна для скачування

Згідно з графіком , вийшли перші альфа-версії похідних від Ubuntu 15.04 дистрибутивів: Kubuntu, Ubuntu Kylin, Ubuntu GNOME і Lubuntu. Тестові версії самої Ubuntu 15.04 офіційно вийдуть лише в березні, разом з 2 бета-версією похідних дистрибутивів. Втім, для бажаючих протестувати Ubuntu 15.04 вже зараз доступні денні збірки.

Що нового?

Що ж нового доступно вже зараз в Ubuntu 15.04? Перш за все, використовується оновлене ядро Linux версії 3.18 з поліпшеною підтримкою обладнання.

У Kubuntu 15.04 використовується оточення KDE Plasma 5, яке тестувалося в окремій гілці раніше.Розробники вважають, що Plasma 5 вже досить стабільна і придатна для повсякденного використання. Додатки китайської гілки Ubuntu Kylin 15.04 оновлені до актуальних версій. Що стосується Ubuntu GNOME 15.04, розробники готуються до переходу на оновлений тулку GTK + 3.14, відповідно всі програми GNOME будуть оновлені до останньої актуальної версії. Скоріше всього, це відбудеться до виходу другої альфа-версії. На даний момент з видимих ​​змін варто відзначити спрощення інтерфейсу: в заголовку вікна використовується лише одна кнопка «хрестик» (закрити вікно), кнопки для згортання і розгортання вікна на повний екран можна активувати через Gnome Tweak Tool. У Lubuntu 15.04 на даний момент зміни торкнулися в основному виправлення помилок, так як розробники здійснюють перехід на оболонку LXQt.

Ubuntu 15.04 з GTK + 3.14

Що ж стосується самої Ubuntu 15.04, яка на даний момент представлена ​​лише денними збірками? У ній нарешті буде оновлена ​​версія GTK + до останньої на сьогоднішній момент 3.14, а це означає, що і основні програми середовища GNOME також будуть оновлені. Так як Canonical була не згодна з політикою GNOME (коли корисні можливості попросту «випіліваются» з програм), багато програми GNOME доводилося патчити, і в зв’язку з труднощами процесу в Ubuntu входили старі версії програм стека GNOME (наприклад, в останню Ubuntu 14.10 входить Nautilus версії 3.10 замість 3.14, а GNOME Terminal і зовсім версії 3.6). Тепер же розробники вирішили актуалізувати версії ПЗ, заснованого на GTK +.

Nautilus 3.14 в Ubuntu 15.04