Блог починаючого Лінуксоїда :)

10 головних новинок в Android 5.0 Lollipop

Lollipop-Forest-728x409

 

 

Кілька годин тому компанія Google представила Android 5.0 Lollipop. Ця версія операційної системи буде встановлена ​​на Nexus 6 і Nexus 9, які з’являться у продажу в листопаді. Найбільш нетерплячі користувачі Nexus 5 і Nexus 7 зможуть поставити її вручну, оскільки образи прошивок 17 жовтня з’являться на сайті Google. Там же буде викладений емулятор, на якому розробники зможуть протестувати свої додатки та ігри. Протягом декількох тижнів апдейт прилетить через Wi-Fi на смартфони та планшети Nexus (4, 5, 7, 10) і Google Play Edition. Android перескочив з версії 4.4.4 на 5.0, це великий апдейт, тому нововведень в ньому багато.

Дизайн Material

 

devices

У інтерфейсу Android і стандартних додатків Google тепер новий дизайн — плоский, ніби надрукований на папері, більш природний, яскравий і легкий, ніж колись. Він додає єдності різним елементам додатків і платформі в цілому. Користувачеві повинно здаватися, що всі сервіси в операційній системі пов’язані один з одним, декілька скриншотів:

 

Набор Номера:

Screenshot_2014-10-19-16-37-06

 

Мультизадачність:

Screenshot_2014-10-19-16-41-02

 

Система повідомлень

 

Screenshot_2014-10-19-16-55-49

В Android 5.0 користувач може отримувати повідомлення від усіх додатків і людей або тільки з найбільш пріоритетних для нього. Можна навіть вказати час доби, в який будуть приходити лише оповіщення з високим пріоритетом. Вхідний дзвінок тепрерь не перериває роботу додатків. Користувач може відповісти на нього або не відволікатися і проігнорувати.

 

Аккумулятор

 

Screenshot_2014-10-19-16-41-42

В Android 5.0 доданий режим економії енергії, який включається автоматично, коли заряд на низкийй. В цьому режимі смартфон або планшет може пропрацювати приблизно півтори години, перш ніж вимкнеться. При підключенні пристрою до зарядного адаптера можна подивитися скільки часу залишилося до повної зарядки. В системних налаштуваннях можна побачити, через скільки годин і хвилин пристрій потрібно буде знову заряджати.

 

Безпека

 

 

andr_l

Всі дані на смартфоні за замовчуванням шифруються. Доступ до них неможливо отримати без введення пароля або PIN-коду. Крім того, в платформі тепер використовується система Android Smart Lock, яка дозволяє віддалено заблокувати смартфон або планшет, щоб їм не змогли скористатися сторонні люди.

 

Декілька акаунтів на одному пристрої

Screenshot_2014-10-19-16-54-49

Одним пристроєм на базі Android 5.0 можуть користуватися кілька людей — їм достатньо завести роздільні акаунти, і у них будуть свої настройки і додатки. Якщо у користувача немає доступу до свого телефону, він може залогінитися на чужий пристрій на Android 5.0, і йому будуть відкриті деякі його дані — наприклад, фотографії або список контактів. В гостьовому режимі можна не турбуватися за схоронність особистої інформації — вона прихована.

 

Швидкий доступ до налаштувань

Screenshot_2014-10-19-16-55-10

 

Прямо з домашньої сторінки або будь-якого додатку свайпом екрану зверху вниз можна отримати доступ до часто використовуваних настройок, перемикачам і різним інструментам (Wi-Fi, Bluetooth, яскравість, ліхтарик і тому подібному).

 

Нова віртуальна машина ART та підтримка 64-бітної архітектури

 

Android 5.0 запускає додатки в новому робочому середовищі — ART. Вона забезпечує аж до чотириразового приросту продуктивності і плавну промальовування інтерфейсу ресурсномістких додатків. Фонові завдання займають в оперативній пам’яті менше місця, тому не заважають роботі інших додатків і рідше вивантажуються.

Android 5.0 оптимізований для роботи з 64-бітними процесорами на базі архітектури ARM, Intel і MIPS. Деякі додатки Google (Chrome, Gmail, Calendar, Google Play Музика) підтримують 64 біта на нативном рівні. Додатки, написані на чистому  Java, автоматично запускаються в 64-бітному режимі.

 

Медіа

 

В Android 5.0 додана підтримка професійного запису багатоканального звуку, периферійної аудіоапаратури, яка підключається через USB, графічних RAW-форматів, а також декодування відео з роздільною здатністю аж до 4K.

 

Android TV / Android Auto

 

smarter-2

Android 5.0 можна використовувати в телевізійних приставках — інтерфейс операційної системи адаптований для швидкого доступу до відеоконтенту. Google Play і YouTube на Android TV підтримують голосовий пошук, тому писати вручну запити немає необхідності. Контент зі смартфонів і планшетів можна транслювати на телевізор по повітрю.

 

Швидка настройка

 

Перенести всі дані зі старого смартфона або планшета можна дуже швидко і легко — достатньо включити на них NFC і стикнуться їх один з одним. Точно так само можна обмінюватися файлами між різними пристроями.

 

P.s > Нова пасхалка 🙂

lollipop